Запис симпозіуму

Cателітний симпозіум Viatris в рамках Конгресу Міжнародної асоціації вивчення болю (IASP), 2022.

Перший доповідач - професор Соломон Тесфайє, MB ChB, MD, FRCP. «Лікування діабетичної больової нейропатії — дослідження OPTION-DM»

Соломон Тесфайє – лікар-консультант/ендокринолог і керівник відділу діабету та ендокринології в навчальній лікарні Шеффілда та Університеті Шеффілда. Він також є запрошеним професором Шанхайського університету Цзяо Тонг і позаштатним викладачем лікарні Сянья Центрального Південного університету, Китай.

Дослідницькі проєкти включають епідеміологію, фактори ризику, патогенез, залучення центральної нервової системи та лікування діабетичної нейропатії та невропатичного болю. Він опублікував книгу, понад 200 оригінальних статей і оглядів з діабетичної нейропатії, включно зі знаковим дослідженням у NEJM.

Що варто знати про дослідження OPTION-DM?

  • Це дослідження НЕ спонсорувалося жодною з фармацевтичних компаній, фінансування для проведення дослідження було отримано від Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS).
  • Дослідження було розроблено для вивчення методів лікування та визначення клінічно значущих результатів (ефективність, безпека, переносимість, прихильність тощо).
  • Було включено 3 препарати, рекомендовані рекомендаціями NICE для лікування больової форми ДПН: амітриптилін, дулоксетин і прегабалін.

Результати дослідження незабаром будуть опубліковані в LANCET!

Вітальне слово та інформація про доповідачів, 2 хвилини.

 

Частина 1. Триває 12 хвилин.

В першій частині симпозіуму професор Тесфайє робить огляд питань патофізіології больової форми діабетичної периферичної нейропатії, факторів ризику, відкритих питань діагностики та презентує принцип «Єдиного вікна», який було запроваджено для покращення рівня діагностики нейропатії. Далі професор Тесфайє піднімає питання наявності cуперечностей у клінічних настановах і ставить питання: «На що ж орієнтуватися сімейному лікарю та терапевту?»

 

Частина 2. Триває 9 хвилин.

Огляд дослідження OPTION-DM: порівняння амітриптиліну, доповненого прегабаліном; прегабаліну, доповненого амітриптиліном, і дулоксетину, доповненого прегабаліном, для лікування діабетичної больової периферичної нейропатії. Багатоцентрове, подвійне сліпе, рандомізоване перехресне дослідження.

 

Частина 3. Триває 2 хвилини.

Висновки та рекомендації проведеного дослідження.

 

Частина 4. Триває 13 хвилин.

Доповідь Ральфа Барона, другого лектора симпозіуму, про підхід до класифікації на основі сенсорного профілю.

Професор Ральф Барон, доктор медичних наук FFPMCAI, є керівником відділу дослідженнь та терапії неврологічного болю на кафедрі неврології Кільського університету Крістіана Альбрехта в Німеччині. Працював генеральним секретарем Німецького міждисциплінарного товариства болю (DIVS), членом керівного комітету спеціальної групи дослідження невропатичного болю (IASP) і членом правління Deutsche Schmerzgesellschaft. З 2010 по 2016 рік він був радником Міжнародної асоціації з вивчення болю (IASP). Його науковий інтерес — патофізіологія та терапія невропатичних больових станів.

 

Частина 5. Триває 4 хвилини.

В цій короткій частині ви зможете ознайомитися з прикладами досліджень концепції персоналізованої медицини.

 

Частина 6. Триває 6 хвилин.

В наступному відео професор Барон піднімає питання ролі опитувальників в менеджменті пацієнтів з нейропатичним болем.

 

Частина 7. Триває 5 хвилин.

Від теорії до практики. Що наразі доступно клініцистам? Це ви дізнаєтеся в заключній частині симпозіуму.

 

Питання та відповіді

1 частина:

 

2 частина:

 

NON-2023-3203

Даний інформаційний портал призначений для спеціалістів в галузі охорони здоров'я (СОЗ). Якщо Ви є СОЗ та бажаєте отримати доступ до професійної спеціалізованої інформації, яка призначена виключно для СОЗ, Вам необхідно пройти процедуру реєстрації на цьому інформаційному порталі.

Якщо Ви не є СОЗ та/або не бажаєте реєструватися на цьому інформаційному порталі, але продовжуєте ним користуватися, власник інформаційного порталу не несе жодної відповідальності за наслідки, які можуть виникнути у зв'язку з використанням матеріалів, опублікованих на даному інформаційному порталі.

Інформація, що розміщується в загальнодоступній частині інформаційного порталу, має загальний та ознайомчий характер, та не може бути використана в якості медичних, практичних або комерційних рекомендацій, порад, настанов, пропозицій або промоції та не повинна використовуватися для самостійної діагностики та/або лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Якщо Вам потрібна консультація з конкретного питання щодо стану здоров’я, зверніться до СОЗ.
Продовжуючи користування загальнодоступною частиною інформаційного порталу, Ви підтверджуєте свій запит та надаєте згоду на отримання інформації про продукцію (включаючи інформацію про рецептурні лікарські засоби) за допомогою засобів дистанційного зв'язку, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.ч. 1, 2 ст. 15).

Інформація про лікарські засоби, яка міститься у загальнодоступній частині інформаційного порталу не є рекламою.