Вебінари

25 травня 2022 року було проведено майстер-клас на тему: «Остеоартрит: підбірка останніх документів, що може змінити нашу практику». Лектор заходу: професор Жан-Ів Реджинстер, Президент, Товариство ESCEO, WHO Collaborating Center for Public Health Aspects of Musculoskeletal Health and Aging, Льєж, Бельгія.

Остеоартрит колінного суглоба та смертність від усіх причин / Knee osteoarthritis and time-to-all-cause mortality.
У вступній частині лекції професор Реджинстер зазначає актуальність проблеми та наводить публікації, в яких проаналізовано зв’язок між остеортритом колінного суглоба (ОА) та рівнем смертності від усіх причин. Переглянувши відео, ви зможете дізнатися на скільки збільшується ризик смертності у пацієнтів з больовою формою ОА.

Повна заміна колінного суглоба при остеоартриті / Total Knee replacement in Osteoarthritis.

В наступній частині презентації професор Реджинстер торкається питань повної заміни колінного суглоба при остеоартриті. Ключовий висновок проаналізованої публікації є необхідність почати лікування настільки швидко, наскільки це можливо для запобігання повного ендопротезування колінного суглоба.

Пандемія COVID-19 та її вплив на якість життя та догляд за пацієнтами з ОА кульшового та колінного суглобів / COVID-19 pandemic and it’s impact on the quality of life and the care of patients with hip and knee OA.

Третя частина лекції присвячена все ще актуальній проблемі впливу пандемії COVID-19 на пацієнтів з остеортритом. Професор зазначає, що якість діагностики, якість ведення та лікування зазнали значних змін час пандемії. Переглянувши цю частину лекції, ви дізнаєтеся чи однаковий вплив мала пандемія на жінок і чоловіків.

Зв'язок між мікробіомом кишечника та остеоартритом (ОА). Розуміння патогенезу / The relation between the gut microbiome and osteoarthritis. Understanding of the pathogenesis.

В наступній частині презентації лектор піднімає питання взаємозв’язку ураження суглоба при ОА та стану мікробіому кишечнику як важливого патогенетичного фактора початку та прогресування ОА, посилаючись на системний огляд публікацій, який опубліковано у 2021 році

NON-2022-9518