Огляд публікацій: Дерматологія

Практичний алгоритм для інформування про прийняття клінічних рішень при місцевому лікуванні АД

НОВИНИ МЕДИЦИНИ

Люгер. Алгоритм. Титульна сторінка публікації

В 2021 році було опубліковано Практичний алгоритм для інформування про прийняття клінічних рішень при місцевому лікуванні атопічного дерматиту. Авторами алгоритму підтримано кампанію з особливого підходу до лікування атопічного дерматиту (АД) на ділянках чутливої шкіри та обмеженого застосування топічних кортикостероїдів (ТКС):

  1. Для ділянок шкіри, що не вирізняються підвищеною чутливістю, рекомендоване застосування як пімекролімусу, так і такролімусу.
  2. Більш того, застосування такролімусу рекомендоване тільки для тяжких загострень.
  3. До роботи над цією публікацією було залучено 15 ключових лідерів думок, включаючи спеціалістів з Китаю, Росії, Близького Сходу, Німеччини, України, Білорусі.

Резюме

Атопічний дерматит - це хронічне рецидивуюче запальне захворювання шкіри, пов'язане з дисфункцією шкірного бар'єру, поширеність якого різко зросла в країнах, що розвиваються. У цій статті ми пропонуємо алгоритм лікування пацієнтів з легким та помірним АД та його тяжкими загостреннями в повсякденній клінічній практиці. Для розробки практичного алгоритму лікування пацієнтів з атопічним дерматитом з особливим наголосом на місцеві методи лікування була сформована міжнародна група з 15 експертів з дерматології та алергології з восьми країн. У випадках атопічного дерматиту легкого та середнього ступеня тяжкості з ураженням ділянок чутливої шкіри слід застосовувати місцевий інгібітор кальциневрину пімекролімус два рази на добу при перших ознаках атопічного дерматиту. Для інших областей тіла пацієнтам слід застосовувати топічний інгібітор кальциневрину, пімекролімус або такролімус, два рази на добу при перших ознаках атопічного дерматиту, таких як свербіж, або два рази на тиждень на раніше уражених ділянках шкіри. Слід регулярно використовувати пом'якшуючі засоби. Пацієнтам, у яких спостерігається загострення атопічного дерматиту на ділянках чутливої шкіри, слід застосовувати топічний кортикостероїд два рази на добу, або чередувати один раз на добу топічний кортикостероїд/ топічний інгібітор кальциневрину до поліпшення симптомів. Після поліпшення стану місцеву терапію кортикостероїдами слід припинити, а пацієнтів перевести на топічний інгібітор кальциневрину (ТІК). Підтримуюча терапія повинна включати застосування пімекролимусу один раз на добу для ділянок чутливої шкіри і такролімусу для інших областей тіла. Цей алгоритм лікування може допомогти у прийнятті клінічних рішень при лікуванні атопічного дерматиту.

Люгер. Алгоритм. Титульна сторінка публікації

Адаптовано з Luger T, Adaskevich U, Anfilova M, et al. Practical algorithm to inform clinical decision-making in the topical treatment of atopic dermatitis [published online ahead of print, 2021 May 7]. J Dermatol. 2021;10.1111/1346-8138.15921.

ТIK - топічний інгібітор кальциневрину; ТКС - топічні кортикостероїди; АД - атопічний дерматит

Даний інформаційний портал призначений для спеціалістів в галузі охорони здоров'я (СОЗ). Якщо Ви є СОЗ та бажаєте отримати доступ до професійної спеціалізованої інформації, яка призначена виключно для СОЗ, Вам необхідно пройти процедуру реєстрації на цьому інформаційному порталі.

Якщо Ви не є СОЗ та/або не бажаєте реєструватися на цьому інформаційному порталі, але продовжуєте ним користуватися, власник інформаційного порталу не несе жодної відповідальності за наслідки, які можуть виникнути у зв'язку з використанням матеріалів, опублікованих на даному інформаційному порталі.

Інформація, що розміщується в загальнодоступній частині інформаційного порталу, має загальний та ознайомчий характер, та не може бути використана в якості медичних, практичних або комерційних рекомендацій, порад, настанов, пропозицій або промоції та не повинна використовуватися для самостійної діагностики та/або лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Якщо Вам потрібна консультація з конкретного питання щодо стану здоров’я, зверніться до СОЗ.
Продовжуючи користування загальнодоступною частиною інформаційного порталу, Ви підтверджуєте свій запит та надаєте згоду на отримання інформації про продукцію (включаючи інформацію про рецептурні лікарські засоби) за допомогою засобів дистанційного зв'язку, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.ч. 1, 2 ст. 15).

Інформація про лікарські засоби, яка міститься у загальнодоступній частині інформаційного порталу не є рекламою.