Історія про те, як маленька синя пігулка змінила світ

25 років з дати реєстрації лікарського засобу Віагра®: еректильна дисфункція замість стигматизуючого імпотенція, від рецептурного бренду до засобу, який можна в деяких країнах придбати он-лайн, від медичної проблеми, яку не прийнято обговорювати, до покращення якості життя як чоловіків, так і жінок! Фахівці не дарма вважають, що винайдення препарату Віагра® насправді є великим досягненням фармакології1. Дивіться й ви історію відкриття одного з найвідоміших препаратів світу2.

VIAG-2023-0601

Перелік посилань:

  1. 25 Years of Viagra: A Huge Change in Attitudes About ED - Medscape - Jul 18, 2023.
  2. https://www.theguardian.com/

Що таке проблеми з ерекцією?

Нормальна ерекція статевого члена є нервово-судинним явищем, контролюється психологічними факторами та координується ендокринною, судинною та нервовою системою. Еректильна дисфункція — це поширене порушення чоловічої репродуктивної системи, яке серйозно впливає на якість життя пацієнтів та їхніх партнерів. На даний момент еректильна дисфункція розглядається як соціально-психолого-фізіологічне порушення з комплексною етіологією та різними методами лікування.1

Що таке еректильна дисфункція?

Еректильна дисфункція (ЕД) визначається як постійна нездатність досягати та підтримувати ерекцію, достатню для здійснення задовільного статевого акту.

Слід зазначити, що проблеми з ерекцією можуть виникати час від часу і не обов’язково бути причиною для занепокоєння.2

Багато чоловіків можуть періодично відчувати проблеми з ерекцією, якщо вони напружені, втомлені або вживали забагато алкоголю. Це також може бути побічним ефектом деяких ліків.3

Проблеми з ерекцією можуть проявлятися як труднощі з ерекцією, нездатність підтримувати ерекцію або недостатньо тверда ерекція для задовільного сексу. Епізодичні проблеми з ерекцією може бути важко передбачити, оскільки вони можуть залежати від рівня стресу та низки інших факторів та способу життя.

Але варто пам’ятати, що еректильна дисфункція може бути також і симптомом основного захворювання.3

Наскільки поширені проблеми з ерекцією?

Еректильна дисфункція - це проблема, що може з’явитися в будь-якому віці, має великий вплив на якість життя пацієнтів та їх партнерів. Повідомляється, що понад 150 мільйонів чоловіків у всьому світі мають ЕД різного ступеня.1 Прогнозується, що до 2025 року у світі буде 322 мільйони чоловіків з ЕД.¹

Ускладнення, спричинені еректильною дисфункцією, можуть включати:

Незадовільне статеве життя
Стрес або хвилювання
Збентеження або низька самооцінка
Проблеми у відносинах
Неможливість завагітніти для партнерки2


NON-2023-7664

Перелік посилань:

  1. Wang CM, Wu BR, Xiang P, Xiao J, Hu XC. Management of male erectile dysfunction: From the past to the future. Front Endocrinol (Lausanne). 2023;14:1148834. Published 2023 Feb 27.
  2. Mayo Clinic. Завантажено за посиланням https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/erectile-dysfunction/symptoms-causes/syc-20355776
  3. NHS вебсайт. https://www.nhs.uk/conditions/erection-problems-erectile-dysfunction/

Хто страждає від проблем з ерекцією?

Еректильна дисфункція зазвичай ідентифікується як стан, що спостерігається у чоловіків в віці старше 40 років, але кількість чоловіків молодше 40 років, які повідомляють про еректильну дисфункцію, може досягати 26%.1

За даними Національного дослідження здоров’я та харчування США 2001–2002 рр поширеність еректильної дисфункції (ЕД) у чоловіків віком 20–39 років — 5,1% (проти 14,8% у віці 40–59 років і 44% у віці 60–69 років). Ці дані подібні до даних, які були отримані при проведенні Британського національного дослідження сексуальних настроїв і способу життя за період 2010 - 2012, де 7,7% чоловіків у віці 16–34 роки повідомляли про ЕД.2

Проблеми з ерекцією виникають у чоловіків різного віку

ЕД може виникнути в будь-який період життя людини, хоча ризик зростає з віком. Оскільки проблеми з ерекцією можуть бути індикатором більш серйозних основних станів здоров’я, важливо їх оцінити. Дані показують, що наявність ЕД у молодих чоловіків зростає, і багато хто посилається на стрес, спричинений роботою та особистим життям. Це підкреслює інші фактори, окрім фізичних чи медичних причин, які можуть відігравати роль у виникненні ЕД у цій молодшій віковій групі.2,3,4

Хоча проблеми з ерекцією можуть суттєво вплинути на психосоціальне благополуччя та якість життя чоловіка, часто скарги на ЕД серед молодих чоловіків не помічаються або ігноруються.

У молодих чоловіків лікарі можуть розглядати цю проблему як тимчасову через спосіб життя або занепокоєння результативністю сексу та відкидати її без будь-якої оцінки. Важливо серйозно поставитися до проблеми ЕД у молодих чоловіків, особливо тому, що ця демографічна група менш схильна звертатися за професійною допомогою та порадою.4

Фармацевти мають знати як підтримати молодих чоловіків, які висловлюють занепокоєння щодо еректильних проблем, оцінивши їх стан і заспокоївши, а також пропонуючи відповідні поради та лікування.5

NON-2023-7665

Перелік посилань:

  1. Capogrosso P, Colicchia M, Ventimiglia E, et al. One patient out of four with newly diagnosed erectile dysfunction is a young man--worrisome picture from the everyday clinical practice. J Sex Med. 2013;10(7):1833-1841.
  2. Calzo JP, Austin SB, Charlton BM, et al. Erectile Dysfunction in a Sample of Sexually Active Young Adult Men from a U.S. Cohort: Demographic, Metabolic and Mental Health Correlates. J Urol. 2021;205(2):539-544.
  3. Nguyen HMT, Gabrielson AT, Hellstrom WJG. Erectile Dysfunction in Young Men-A Review of the Prevalence and Risk Factors. Sex Med Rev. 2017;5(4):508-520.
  4. Rastrelli G, Maggi M. Erectile dysfunction in fit and healthy young men: psychological or pathological?. Transl Androl Urol. 2017;6(1):79-90.
  5. Morales AM, Ibáñez J, Machuca M, Pol-Yanguas E, Schnetzler G, Renedo VP. The EPIFARM study: an observational study in 574 community pharmacies in Spain characterizing patient profiles of men asking for erectile dysfunction medication. J Sex Med. 2010;7(9):3153-3160.

Спосіб життя та еректильна дисфункція

Вибір способу життя може відігравати важливу роль у виникненні проблем з ерекцією.

У клінічних випробуваннях модифікація способу життя була ефективною для покращення еректильної функції. Отже інформування пацієнтів щодо здорового способу життя може допомогти їм вирішити проблеми, з якими вони звернулися до фармацевта.1

Існують різноманітні варіанти змін способу життя, які можна рекомендувати, а також продукти, що пропонує аптека, щоб допомогти чоловікам приймати зважені рішення щодо здорового способу життя.1

Шкідливі звички, що сприяють виникненню еректильної дисфункції (ЕД), включають:1

Надмірне вживання алкоголю

Алкоголь вважається депресантом у великих кількостях. Надмірна кількість вжитого алкоголю може перешкоджати виробленню тестостерону та обмежувати приплив крові до статевого члена, що негативно впливає на здатність чоловіка досягати ерекції.

Нездорове харчування та ожиріння

Дієта важлива для загального здоров’я, а неправильне харчування та/або ожиріння можуть сприяти підвищенню рівня холестерину, хворобам серця, цукровому діабету та підвищеному артеріальному тиску – все це пов’язано з проблемами ерекції.

Недосипання

Нестача сну може призвести до гормонального дисбалансу та зниження тестостерону. Певні стани можуть бути факторами, через які чоловік має порушення сну, включаючи апное уві сні та стрес. Важливо з’ясувати, як часто чоловіки прокидаються без відчуття відпочинку, якщо це звичайне явище, їх слід направити до лікаря для подальшого обстеження.

Малоактивний спосіб життя

Оскільки фізичні вправи можуть покращити як здоров’я серця, так і кровообіг, вони можуть відігравати важливу роль у покращенні еректильної дисфункції. Було б корисно пояснити пацієнтам зв’язок між кровообігом і проблемами з ерекцією.

Рекреаційне вживання наркотиків

Багато рекреаційних наркотиків можуть призвести до пошкодження кровоносних судин і обмеження кровотоку до статевого члену.

NON-2023-7670

Перелік посилань:

  1. Maiorino MI, Bellastella G, Esposito K. Lifestyle modifications and erectile dysfunction: what can be expected?. Asian J Androl. 2015;17(1):5-10.

Детально про причини еректильної дисфункції

Проблеми з ерекцією — це ситуації, коли чоловік не може досягти або підтримувати ерекцію достатньо сильну для задовільного сексу. Вони можуть трапитися з чоловіками на будь-якому етапі життя та мати різні прояви, зокрема:

Нездатність досягти ерекції взагалі

Досягнення ерекції, яка не є достатньо твердою для сексу

Досягнення ерекції, але нездатність підтримувати її достатньо довго для сексу

Деяким чоловікам важко досягти або зберегти ерекцію щоразу, коли вони намагаються зайнятися сексом, а у інших чоловіків це може траплятися час від часу.

Хоча причини проблем з ерекцією можуть бути складними і багатофакторними, але зазвичай саме те, що відрізняє постійні від тимчасових проблем з ерекцією і є ймовірною причиною.

Тривалі або постійні проблеми з ерекцією

Причини тривалої або постійної еректильної дисфункції можуть бути психологічні або фізіологічні.

Психологічні через брак нервової стимуляції, а фізіологічні за рахунок недостатнього припливу крові до статевого члена.

Рідкісні або періодичні проблеми з ерекцією

Проблеми з ерекцією можуть початися як щось, що трапляється рідко. Це може бути викликано недіагностованою депресією, цукровим діабетом або серцево-судинними захворюваннями.

Тривога може призвести до того, що проблеми з ерекцією стають більш регулярними, оскільки чоловіки починають більше турбуватися про свою сексуальну активність. Втрата впевненості та жах перед невдачею створюють порочне коло, у якому погіршення тривоги посилює еректильну дисфункцію (ЕД).1,2 Дізнайтеся більше про можливі причини ЕД.

NON-2023-7672

Перелік посилань:

  1. Rastrelli G, Maggi M. Erectile dysfunction in fit and healthy young men: psychological or pathological?. Transl Androl Urol. 2017;6(1):79-90.
  2. Reed-Maldonado AB, Lue TF. A syndrome of erectile dysfunction in young men?. Transl Androl Urol. 2016;5(2):228-234.

Психологічні причини еректильної дисфункції

Проблеми з ерекцією можуть бути пов’язані зі станом психічного здоров’я, таким як депресія або тривога. Причинами яких можуть бути стресові ситуації, нестабільність на роботі, перенавантаження і таке інше.1,2

Психологічні причини проблем з ерекцією

Тиск повсякденного життя може позначитися на чоловіках. Навантаження на роботі, фінансові потреби, зобов’язання та постійні думки про все це можуть сприяти стресу та тривожності. Ці думки можуть відволікати від сексуальних стимулів і перешкоджати збудженню, яке зазвичай призводять до ерекції через вивільнення нейромедіаторів (оксид азоту [NO], ацетилхолін), які викликають розслаблення гладкої мускулатури та посилення кровотоку до статевого члену.3

Стрес і тривога

Стрес — це відчуття тиску, пригніченості або неспроможності впоратися із проблемою. Невелика кількість стресу може бути корисною й мотивувати нас досягати цілей це будь-яке до мозку чи фізичного тіла. Перебувати під тиском є нормальною частиною життя, але коли люди переповнюються стресом, це може вплинути як на фізичне, так і на психічне здоров’я.

Тривога - це почуття страху, занепокоєння або неспокою, і може бути реакцією на стрес. Стрес і тривога можуть викликати фізичні симптоми (наприклад, біль у животі, напруга м’язів, пришвидшене серцебиття, пітливість, труднощі зі сном), а також психологічні або емоційні симптоми (наприклад, паніку або нервозність, труднощі зосередження, неспокій).
Ознаками тривожного розладу можуть бути часті стреси та тривога, або відчуття непропорційності реакції до стресу. Люди з цими розладами можуть відчувати неконтрольоване занепокоєння, тривогу та стрес щодня та протягом тривалого періоду часу.

В одному дослідженні 4 з 10 чоловіків з проблемами ерекції визначили стрес, потім втому (36%) і тривогу (29%) як причину своїх проблем з ерекцією.4

У багатьох випадках це - порочне коло, де стрес є основною причиною, що веде до тривоги, яка призводить до ще більшого стресу. Проблеми ерекції також можуть бути пов’язані з основним захворюванням - тривожним розладом. У дослідженні було виявлено, що 23,4% чоловіків з еректильною дисфункцією (ЕД) мають коморбідну тривогу, і в більшості випадків тривожний розлад передував проблемам з ерекцією.5

Депресія

Люди, які страждають від депресії, можуть відчувати втрату інтересу до звичайних радощів, мати почуття смутку, втрати, втоми, гніву та нікчемності.
Тяжкість депресії може варіюватися від легкої та тимчасової до тяжкої з тривалими епізодами. Депресія вважається серйозним захворюванням, яке може погіршитися без належного лікування.
Депресія пов’язана зі зниженим сексуальним бажанням, а також з проблемами з ерекцією. Існують докази того, що приблизно 25% чоловіків із депресією також можуть відчувати еректильну дисфункцію.6
Та навпаки зниження сексуальної активності та задоволення також може викликати симптоми депресії. Чоловіки можуть відчувати почуття провини або сорому, оскільки вони не можуть задовольнити свою партнерку. Такі відчуття пов’язані є проявом проблем психічного здоров’я, а саме - депресії. 21% чоловіків із еректильними проблемами повідомили, що мають проблеми з психічним здоров’ям через це.7

Низька самооцінка

Чоловіки з еректильною дисфункцією можуть мати низьку самооцінку, що впливає на відсутність впевненості та задоволення від сексуальних стосунків.

Низька самооцінка може бути пов’язана з поганим ставленням до свого тіла, наприклад: занепокоєння з приводу надмірної ваги, фізичної привабливості чи розміру статевого члена, або занепокоєння щодо сексуальних здібностей.

Хоча на самооцінку може вплинути думка інших, зазвичай це - результат самосприйняття людини. Якщо чоловік із заниженою самооцінкою вважає, що він не в змозі задовольнити партнерку, та має негативне ставлення до себе, це породжує в нього негативні емоції, що призводять до проблем з ерекцією. Низька самооцінка також може бути ознакою інших психологічних проблем, таких як депресія.8

NON-2023-7682

Перелік посилань:

  1. Rastrelli G, Maggi M. Erectile dysfunction in fit and healthy young men: psychological or pathological?. Transl Androl Urol. 2017;6(1):79-90.
  2. Huri HZ, Mat Sanusi ND, Razack AH, Mark R. Association of psychological factors, patients' knowledge, and management among patients with erectile dysfunction. Patient Prefer Adherence. 2016;10:807-823. Published 2016 May 13.
  3. Agarwal A, Nandipati KC, Sharma RK, Zippe CD, Raina R. Role of oxidative stress in the pathophysiological mechanism of erectile dysfunction. J Androl. 2006;27(3):335-347.
  4. Co-Op Pharmacy Erectile Dysfunction PR survey – Insight & intelligence Atomik Research April 2020.
  5. Rajkumar RP, Kumaran AK. Depression and anxiety in men with sexual dysfunction: a retrospective study. Compr Psychiatry. 2015;60:114-118.
  6. Williams K, Reynolds MF. Sexual dysfunction in major depression. CNS Spectr. 2006;11(8 Suppl 9):19-23.
  7. Nguyen HMT, Gabrielson AT, Hellstrom WJG. Erectile Dysfunction in Young Men-A Review of the Prevalence and Risk Factors. Sex Med Rev. 2017;5(4):508-520.
  8. DS, Bhattacharyya SK, Mafilios M, Woodward E, Nitschelm K, Burnett AL. The Quality of Life and Economic Burden of Erectile Dysfunction. Res Rep Urol. 2021;13:79-86. Published 2021 Feb 18.

Фізіологічні причини еректильної дисфункції

Проблеми з ерекцією можуть мати фізиологічне походження. Зауважимо, що пацієнти із супутніми захворюваннями можуть бути схильні до еректильної дисфункції (ЕД). Фізичні стани та захворювання, що можуть спричинити проблеми з ерекцією включають:1

Серцево-судинні захворювання (ССЗ)
Артеріальна гіпертензія (АГ)
Підвищений рівень холестерину
Цукровий діабет
Ожиріння

Серцево-судинні захворювання

Найпоширеніша фізіологічна причина ЕД пов’язана зі здоров’ям серця і кровоносних судин. Серцево-судинні захворювання можуть призвести до накопичення жирових відкладень у кровоносних судинах статевого члена. Тоді стає важче досягти або підтримувати ерекцію, оскільки кровотік до статевого члена обмежений. У деяких випадках проблеми з ерекцією можуть бути ознакою серцево-судинних захворювань.1

Артеріальна гіпертензія

АГ пошкоджує слизову оболонку кровоносних судин, у тому числі у статевому члені. Це може мати негативний вплив на ерекцію, оскільки кровотік обмежений, а кровоносні судини не еластичні та не розширюються належним чином, щоб забезпечити достатній приплив крові до статевого члена.1

Підвищений рівень холестерину

Це може закупорити кровоносні судини та перешкодити достатньому притоку крові до статевого члена для підтримання ерекції.1

Цукровий діабет

Чоловіки з цукровим діабетом мають високий ризик розвитку проблем з ерекцією, оскільки високий рівень глюкози в крові може пошкодити кровоносні судини та нерви, в тому числі в статевому члені.1

Ожиріння

Чоловіки з надмірною вагою мають більший шанс розвитку серцево-судинних захворювань, а також інших станів, які можуть вплинути на кровотік до статевого члена.

Дослідження показали, що ЕД може бути раннім маркером ще недіагностованого діабету, особливо у чоловіків середнього віку.1

Зі збільшенням поширенності ожиріння та діабету серед молодих чоловіків, фармацевти можуть відігравати важливу роль у ранньому виявленні серцево-метаболічних факторів ризику серед тих, хто звертається в аптеку із занепокоєнням щодо ЕД.2

NON-2023-7683

Перелік посилань:

  1. Li JZ, Maguire TA, Zou KH, Lee LJ, Donde SS, Taylor DG. Prevalence, Comorbidities, and Risk Factors of Erectile Dysfunction: Results from a Prospective Real-World Study in the United Kingdom. Int J Clin Pract. 2022;2022:5229702. Published 2022 Mar 20.
  2. Morales AM, Ibáñez J, Machuca M, Pol-Yanguas E, Schnetzler G, Renedo VP. The EPIFARM study: an observational study in 574 community pharmacies in Spain characterizing patient profiles of men asking for erectile dysfunction medication. J Sex Med. 2010;7(9):3153-3160.

Стосунки як можлива причина еректильної дисфункції

Проблеми з ерекцією можуть бути викликані деякими аспектами в стосунках, наприклад, конфліктами, відсутністю емоційного зв’язку або будь-якими незадоволеннями. Вони також можуть бути спричинені занепокоєнням щодо сексуальних можливостей, зокрема, занепокоєнням щодо неповного задоволення партнерки(а). Це може викликати негативні емоції, які погіршують або пригнічують сексуальні стимули та збудження.1

Проблеми у стосунках

Під час опитування 31% чоловіків з еректильною дисфункцією (ЕД) визнали, що відчувають напругу у стосунках через проблеми з ерекцією, а 31% розійшлися з партнеркою через цю проблему.2

Проблеми або конфлікти у стосунках можуть спричинити ЕД, створюючи негативні почуття сумніву та невдачі, а також стрес, страх, тривогу чи гнів. ЕД може призвести до замкненого кола, спричинивши збільшення непокою, дистанції та конфліктів. Це, у свою чергу, призводить до меншої частоти сексуальних контактів, зменшення часу, проведеного разом і погіршення спілкування між партнерами у стосунках.1

Проблеми з ерекцією і існуючі відносини

Цикл невдач і загострення тривоги, що є наслідком ЕД, також може впливати на партнерок чоловіків.

Типовим занепокоєнням може бути те, що вони більше не привабливі для свого партнера або що партнер більше не любить і не бажає їх. Для чоловіків, які перебувають у стосунках, проблеми з ерекцією впливають не тільки на них; вони впливають на обох партнерів. Проблеми з ерекцією руйнують не тільки чоловіків, а також іх партнерок (ів).1

NON-2023-7684

Перелік посилань:

  1. Sheng, Z. (2021), Psychological consequences of erectile dysfunction. Trends Urology & Men Health, 12: 19-22.
  2. Co-Op Pharmacy Erectile Dysfunction PR survey – Insight & intelligence Atomik Research April 2020.

Підтримка пацієнтів з еректильною дисфункцією

Існує багато різних причин проблем з ерекцією, розуміння цього є важливою складовою обізнаності фармацевтів.1,2

Важливо також підкреслити роль аптек в забезпеченні наявності препарату Віагра® наданні рекомендацій чоловікам із еректильною дисфункцією щодо покращення їх здоров’я на найвищому професійному рівні.1,2

Хоча проблеми з ерекцією з віком стають все більш поширеними, у надстресовому сучасному середовищі молоді чоловіки також часто стикаються з цим.3

Турботи про здоров’я, фінанси чи роботу можуть сприяти виникненню еректильної дисфункції незалежно від віку.4

Професійні поради фармацевтів, що допомогли пацієнтам вирішити проблеми з ерекцією спонукають іх впевненіше звертатись за порадами саме до фармацевтів і не тільки щодо ЕД.

Розуміння того, що відчувають чоловіки з проблемами ерекції

Проблеми з ерекцією є поширеними. Вони впливають на впевненість чоловіків та на всі сфери життя. Чоловіки можуть вважати, що здатність до ерекції є прямим відображенням їхньої мужності, а не результатом способу життя. Вони можуть відчувати розчарування, тривогу, депресію або почати втрачати самооцінку та впевненість. Партнерки (ри) можуть відчувати себе відкинутими, непривабливими або винними. Проблеми зі статевим життям пари можуть вплинути на інші сфери їхніх стосунків.4

Поради щодо надання консультацій

Наявність препарату Віагра® в аптеці є справжньою перевагою, оскільки це є приводом запропонувати додаткові поради та інформацію, привернути увагу до тривожних сигналів, пов’язані зі здоров’ям пацієнтів.2

Консультації мають бути такими, що заспокоюють пацієнтів і зберігають їх гідність і конфіденційність. Майте на увазі, що, хоча ви звикли обговорювати проблеми з ерекцією, ваш пацієнт не завжди готовий до цього. Якщо є така можливість, запропонуйте йому перейти в більш конфіденційний простір для розмови.

VIAG-2023-0609

Перелік посилань:

  1. DS, Bhattacharyya SK, Mafilios M, Woodward E, Nitschelm K, Burnett AL. The Quality of Life and Economic Burden of Erectile Dysfunction. Res Rep Urol. 2021;13:79-86. Published 2021 Feb 18.
  2. Morales AM, Ibáñez J, Machuca M, Pol-Yanguas E, Schnetzler G, Renedo VP. The EPIFARM study: an observational study in 574 community pharmacies in Spain characterizing patient profiles of men asking for erectile dysfunction medication. J Sex Med. 2010 Sep;7(9):3153-60.
  3. Calzo JP, Austin SB, Charlton BM, et al. Erectile Dysfunction in a Sample of Sexually Active Young Adult Men from a U.S. Cohort: Demographic, Metabolic and Mental Health Correlates. J Urol. 2021;205(2):539-544.
  4. Sheng, Z. (2021), Psychological consequences of erectile dysfunction. Trends Urology & Men Health, 12: 19-22.

Еректильна дисфукція: погляд психотерапевта. I частина

Фармацевти можуть бути важливою першою точкою контакту для пацієнтів з еректильною дисфункцією.1 Еректильна дисфункція (ЕД) є поширеною, але складною проблемою, з якою стикаються чоловіки та їхні партнерки(и) в усьому світі. Це продовжує бути недодіагностованою проблему, незважаючи на її високу поширеність і негативний вплив, а також на наявність ефективного лікування. Одна з основними причин такої ситуації є стигма, що оточує еректильну дисфункцію, і глибоко вкорінений страх її обговорювати.2

Багато чоловіків звертаються до фармацевтів за порадою щодо лікування ЕД або для придбання ліків, і фармацевти могли б навчати чоловіків і заохочувати їх звернутися за подальшою медичною допомогою, збільшуючи ймовірність раннього виявлення недіагностованих супутніх захворювань, таких, наприклад, як серцево-судинні захворювання, депресія і т.ін.1

Запрошуємо вас ознайомитися з відео, які містять відповіді на найпоширеніші питання фармацевтів при спілкуванні з чоловіками на тему еректильної дисфункції. Відповіді на питання підготував професор Чабан Олег Созонтович, психотерапевт, психіатр, доктор медичних наук, лікар вищої категорії.



Тривожність та нестабільні психологічні стани та відсутність бажання близкості. Як з цим боротись? I частина


Тривожність та нестабільні психологічні стани та відсутність бажання близкості. Як з цим боротись? II частина

Поширеність еректильної дисфункції у пацієнтів з тривожними станами

NON-2023-7738

Перелік посилань:

  1. Morales AM, Ibáñez J, Machuca M, Pol-Yanguas E, Schnetzler G, Renedo VP. The EPIFARM study: an observational study in 574 community pharmacies in Spain characterizing patient profiles of men asking for erectile dysfunction medication. J Sex Med. 2010 Sep;7(9):3153-60.
  2. Al-Shaiji TF. Breaking the Ice of Erectile Dysfunction Taboo: A Focus on Clinician-Patient Communication. J Patient Exp. 2022 Jan 31;9:23743735221077512.

Еректильна дисфукція: погляд психотерапевта. II частина

NON-2023-7738

Перелік посилань:

  1. Morales AM, Ibáñez J, Machuca M, Pol-Yanguas E, Schnetzler G, Renedo VP. The EPIFARM study: an observational study in 574 community pharmacies in Spain characterizing patient profiles of men asking for erectile dysfunction medication. J Sex Med. 2010 Sep;7(9):3153-60.
  2. Al-Shaiji TF. Breaking the Ice of Erectile Dysfunction Taboo: A Focus on Clinician-Patient Communication. J Patient Exp. 2022 Jan 31;9:23743735221077512.

Роль випадковості у сексуальній медицині

Запрошуємо вас подивитися відео-інтервью з Ірвіном Голдштейном, директором з питань сексуальної медицини, лікарні Альварадо (Alvarado Hospital), Сан-Дієго; професором клінічної хірургії, Каліфорнійського університету, Сан-Дієго; практикуючим лікарем сексуальної медицини в Сан-Дієго. З відео ви дізнаєтеся як відбувався процес досліджень та створення лікарських засобів для лікування еректильної дисфункції.

Випадкове відкриття силденафілу (Віагра®), як засобу для лікування еректильної дисфункції (ЕД), є однією з найцікавіших історій розробки ліків нашого часу. Коли силденафіл був схвалений Управлінням з харчових продуктів та медикаментів США в 1998 році, це кардинально змінило протокол лікування чоловіків з ЕД, яка колись вважалася психологічною проблемою або неминучою частиною старіння. Відкриття силденафілу дало старт безпечній пероральній фармакотерапії для лікування ЕД, сприяючи кращому розумінню, що стоїть за ЕД і її ролі в загальному здоров’ї чоловіків.1

VIAG-2023-0633

Перелік посилань:

  1. Goldstein I, Burnett AL, Rosen RC, Park PW, Stecher VJ. The Serendipitous Story of Sildenafil: An Unexpected Oral Therapy for Erectile Dysfunction. Sex Med Rev. 2019;7(1):115-128.

Роль випадковості у сексуальній медицині. Професор Том Ф. Луе, США

Запрошуємо вас подивитися відео-інтервью з Томом Ф. Луе, професором і заступником кафедри клінічної урології Еміля Танаго, Каліфорнійського університету, Сан-Франциско. З відео ви дізнаєтеся як відбувався процес досліджень та створення лікарських засобів для лікування еректильної дисфункції від фахівця, що стояв у витоків винаходу, що змінив світ.

VIAG-2023-0638

Клінічна ефективність

Переглянути дані щодо клінічної ефективності лікарського засобу Віагра®

Профіль безпеки

Клінічна ефективність ЛЗ Віагра®

Режим дозування

Ознайомитися з режимом дозування лікарського засобу Віагра®

Що турбує пацієнтів з еректильною дисфункцією

Даний інформаційний портал призначений для спеціалістів в галузі охорони здоров'я (СОЗ). Якщо Ви є СОЗ та бажаєте отримати доступ до професійної спеціалізованої інформації, яка призначена виключно для СОЗ, Вам необхідно пройти процедуру реєстрації на цьому інформаційному порталі.

Якщо Ви не є СОЗ та/або не бажаєте реєструватися на цьому інформаційному порталі, але продовжуєте ним користуватися, власник інформаційного порталу не несе жодної відповідальності за наслідки, які можуть виникнути у зв'язку з використанням матеріалів, опублікованих на даному інформаційному порталі.

Інформація, що розміщується в загальнодоступній частині інформаційного порталу, має загальний та ознайомчий характер, та не може бути використана в якості медичних, практичних або комерційних рекомендацій, порад, настанов, пропозицій або промоції та не повинна використовуватися для самостійної діагностики та/або лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Якщо Вам потрібна консультація з конкретного питання щодо стану здоров’я, зверніться до СОЗ.
Продовжуючи користування загальнодоступною частиною інформаційного порталу, Ви підтверджуєте свій запит та надаєте згоду на отримання інформації про продукцію (включаючи інформацію про рецептурні лікарські засоби) за допомогою засобів дистанційного зв'язку, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.ч. 1, 2 ст. 15).

Інформація про лікарські засоби, яка міститься у загальнодоступній частині інформаційного порталу не є рекламою.