Захворювання шкіри та препарати компанії Viatris

ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ДЕРМАТОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ КОМПАНІЇ VIATRIS (ВІАТРІС)

Шкіра є найбільшим органом людського тіла1. Це екосистема, що складається з 1,8 м2 різноманітних середовищ існування широкого спектру мікроорганізмів, з великою кількістю складок, заглиблень та особливих ніш1. Основна роль шкіри — бути фізичним бар’єром, який захищає наш організм від можливих небезпек з боку сторонніх організмів або токсичних речовин1.

Епідерміс входить до числа найбільш динамічних тканин організму, він постійно відновлюється і реагує на пошкодження шкіри2.

Багато хронічних шкірних розладів, таких як атопічний дерматит (АД) та псоріаз, пов’язані з порушенням бар’єрної функції шкіри3. Шкірний бар’єр запобігає потраплянню шкідливих агентів, таких як антигени та інфекційні мікроорганізми, та запобігає втраті вологи3.

Шкіра колонізована та є середовищем проживання різноманітних мікроорганізмів, більшість з яких нешкідливі або навіть корисні для свого господаря1.

Вроджені та адаптивні реакції імунної системи шкіри можуть модулювати мікробіоту шкіри, але й мікробіота також відіграє свою роль у навчанні імунної системи1.

Шкірні інвагінації та придатки, включаючи потові залози (еккринні та апокринні), сальні залози та волосяні фолікули, ймовірно, мають власну унікальну мікробіоту1.

Гіпертрофічні та келоїдні рубці — аномальні рубці, які розвиваються після загоєння ран у деяких осіб4. Розвиток гіпертрофічних рубців та/або келоїдів після травми може бути особливо проблематичним для пацієнтів, оскільки непривабливий рубець може обмежувати обсяг рухів, викликати такі симптоми як свербіж та біль, та служити постійним видимим нагадуванням про травму, перенесену в минулому4.

Актинічний кератоз (АК) є хронічним ураженням шкіри, яке головним чином виникає внаслідок тривалого перебування на сонці5. Оскільки ультрафіолетове випромінювання впливає на всю ділянку шкіри, яка піддається впливу сонця, клінічно видимі ураження АК оточені субклінічними або невидимими осередками, які являють собою поле канцерізаціі5. Ураження АК можна розглядати як ранній плоскоклітинний рак (ПКР) in situ та етап розвитку захворювання, що може перерости в інвазивний ПКР5.

Аногенітальні бородавки (АГБ) є порушенням епідермального росту, спричиненими різними генотипами вірусу папіломи людини (ВПЛ), які спостерігаються в аногенітальних зонах чоловіків та жінок6

Базально-клітинний рак шкіри (БКРШ, базаліома) є найбільш поширеною формою раку шкіри і навіть займає перше місце в світі серед всієї онкологічної патології7. Він виникає в результаті неконтрольованого зростання атипових клітин базального (росткового) шару епідермісу. Незважаючи на те, що базально-клітинний рак шкіри майже ніколи не метастазує і не несе прямої небезпеки для життя пацієнтів, у разі несвоєчасного лікування БКРШ може виростати до значних розмірів і руйнувати підлеглі тканини, що може призвести до серйозних наслідків.

Препарати компанії Viatris

Портфоліо компанії Viatris пропонує інноваційні наукові рішення на потребу охорони здоров’я в дерматології та охоплює такі захворювання, як атопічний дерматит, зовнішні генітальні бородавки, актинічний кератоз, базально-клітинний рак шкіри, рубці й рани.

ахворювання шкіри на різних етапах життя та їх лікування

Перелік посилань:

  1. Grice EA et al. Nat Rev Microbiol. 2011 April; 9(4): 244–253.
  2. Simpson CL et al. Nat Rev Mol Cell Biol. 2012; 12(9): 565–580.
  3. Yosipovitch G et al. Acta Derm Venereol 2019; 99: 1201–1209.
  4. Berman B et al. Dermatol Surg 2007;33:1291–1303.
  5. Dirschka T et al. Journal of Dermatological Treatment 2017, VOL. 28, NO. 5, 431–442.
  6. O’Mahony C et al. JEADV 2019, 33, 1006–1019.
  7. https://www.skincancer.org/skin-cancer-information/basal-cell-carcinoma/

NON-2022-0257

Доказова база та Рекомендації

Елідел® Доказова база та рекомендації

Перевірити дані з доказової медицини

Показання до застосування

Ознайомитися з інструкцією лікарського засобу Алдара

Показання до застосування

Дерматікс Ультра інструкція

Ознайомитися з інструкцією для застосування

Показання до застосування Епіпен

Зображення упаковки ЛЗ Епіпен

Ознайомитися з інструкцією лікарського засобу

Навчальне відео "Як використовувавати Епіпен"

Навчальне відео