Ключові факти про депресію

Депресія – поширене порушення психічного здоров'я.
Згідно з оцінками, на депресію страждає 5% дорослого населення світу.
Депресія може призвести до самогубства.
Існують ефективні методи лікування легкої, помірної та тяжкої депресії.1

Депресивний розлад (або депресія) є поширеним порушенням психічного здоров'я. Воно характеризується тривалими періодами пригніченого настрою чи втрати інтересу до звичної діяльності чи можливості отримувати від неї задоволення. Депресія відрізняється від регулярних змін настрою та емоцій щодо реалій повсякденного життя. Вона може негативно впливати на всі сторони життя людини, у тому числі на стосунки із сім'єю, друзями та оточуючими людьми. Вона може бути результатом або причиною проблем у навчанні та на роботі.1

Фактори ризику:

Ризик розвитку депресії є багатофакторним, але всі фактори можна розділити на три категорії: внутрішні фактори, зовнішні фактори та несприятливі життєві події.2

фактори ризику розвитку депресії

Симптоми депресії:

  • порушення сну (надмірний сон або безсоння);
  • втрата інтересу до занять, які були раніше цікавими та приємними, включаючи секс (ангедонія);
  • відчуття провини (нікчемність, безнадія, жаль);
  • дефіцит енергії;
  • дефіцит концентрації;
  • порушення апетиту (з втратою ваги) або переїдання (з набором ваги));
  • психомоторна загальмованість або збудження;
  • думки про смерть, самогубство, спроби суїциду чи самоушкодження.2

Депресія та захворювання, що асоційовані з депресією:

Існують численні медичні стани, пов’язані з депресією, які імітують депресію або супутні стани. Супутні неврологічні захворювання включають епілепсію, розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, цереброваскулярні захворювання та черепно-мозкові травми. Інші супутні захворювання включають інфекцію вірусу імунодефіциту людини або СНІД, нейросифіліс, кардіоміопатію, ішемічну хворобу серця, серцеву недостатність, гіпотиреоз, цукровий діабет, дефіцит вітамінів, розлади паращитовидної залози, синдром подразненого кишечника, колагеноз судин і хронічні захворювання печінки.2

На що варто звернути увагу спеціалістам системи охорони здоров’я:

Депресія може бути спадковою: люди, які мають найближчих родичів, які страждають на депресію, можуть мати у два-три рази більший ризик депресії.
Дорослі жінки частіше страждають від великого депресивного епізоду: поширеність серед жінок становить 10,5% проти 6,2% серед чоловіків.
Молоді люди віком від 18 до 25 років мають найвищий ризик розвитку великого депресивного епізоду.
Депресія частіше зустрічається у вагітних та породіль3

NON-2023-10692

Перелік посилань:

  1. Сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/depression
  2. Maurer DM, Raymond TJ, Davis BN. Depression: Screening and Diagnosis. Am Fam Physician. 2018;98(8):508-515.
  3. Depression Facts & Statistics. Anxiety & Depression Association of America. Accessed 6/06/2023.

Посттравматичний стресовий розлад: I частина

відео з різних аспектів ПТСР: I частина

Посттравматичний стресовий розлад: II частина

відео з різних аспектів ПТСР: II частина

Механізм дії

Механізм дії ЛЗ Лірика

Показання до застосування

Ознайомитися з інструкцією лікарського засобу Золофт®

Даний інформаційний портал призначений для спеціалістів в галузі охорони здоров'я (СОЗ). Якщо Ви є СОЗ та бажаєте отримати доступ до професійної спеціалізованої інформації, яка призначена виключно для СОЗ, Вам необхідно пройти процедуру реєстрації на цьому інформаційному порталі.

Якщо Ви не є СОЗ та/або не бажаєте реєструватися на цьому інформаційному порталі, але продовжуєте ним користуватися, власник інформаційного порталу не несе жодної відповідальності за наслідки, які можуть виникнути у зв'язку з використанням матеріалів, опублікованих на даному інформаційному порталі.

Інформація, що розміщується в загальнодоступній частині інформаційного порталу, має загальний та ознайомчий характер, та не може бути використана в якості медичних, практичних або комерційних рекомендацій, порад, настанов, пропозицій або промоції та не повинна використовуватися для самостійної діагностики та/або лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Якщо Вам потрібна консультація з конкретного питання щодо стану здоров’я, зверніться до СОЗ.
Продовжуючи користування загальнодоступною частиною інформаційного порталу, Ви підтверджуєте свій запит та надаєте згоду на отримання інформації про продукцію (включаючи інформацію про рецептурні лікарські засоби) за допомогою засобів дистанційного зв'язку, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.ч. 1, 2 ст. 15).

Інформація про лікарські засоби, яка міститься у загальнодоступній частині інформаційного порталу не є рекламою.