Методи лікування нейропатичного болю

Які існують методи лікування нейропатичного болю (НПБ)?

Фармакологічна терапія — це основа лікування НПБ, але найкращим буде мультидисциплінарний підхід, який включає також немедикаментозні методи. При цьому керівним принципом лікування болю є складання схеми терапії відповідно до індивідуальних потреб пацієнта1

Фармакологічна терапія нейропатичного болю

Немедикаментознана терапія4

Для ефективної боротьби з НПБ фармакологічну терапію слід доповнювати немедикаментозними методами лікування, серед яких:

 • Фізіотерапія
 • Психотерапія
 • Релаксаційна терапія

Коротка довідка

Багато пацієнтів не отримують належного 

лікування нейропатичного болю2.

Можливі причини2,3:

 • Низька точність діагностики та неефективність препаратів
 • Недостатні знання і неправильне застосування ефективних препаратів

Які існують проблеми дотримання режиму терапії нейропатичного болю?

В огляді літератури 2016 р5.
 • Показник недотримання режиму терапії хронічного болю становить від 8% до 62%.
 • Показник недотримання режиму терапії НПБ — 18%.
 • Недостатній прийом препаратів зустрічається частіше, ніж зловживання.

Зниження вираженості симптомів НПБ залежить від правильного прийому лікарських препаратів, тому лікар зобов'язаний пояснити пацієнту важливість дотримання режиму терапії захворювання. При цьому слід постійно контролювати і документально фіксувати ступінь знеболювання і дотримання режиму лікування4.

НПБ – нейропатичний біль

Перелік посилань:

 1. Vranken JH. Neuropathic pain following spinal cord injury. In: Neuropathic Pain: Causes, Management and Understanding. Eds. Toth C & Moulin DE. 2013. Cambridge University Press. pp.145-155.
 2. Finnerup NB et al. Pharmacotherapy for neuropathic pain in adults: a systematic review and meta-analysis. Lancet Neurol. 2015;14(2):162-173. doi: 10.1016/S1474- 4422(14)70251-0.
 3. Attal N, Bouhassira D. Pharmacotherapy of neuropathic pain: which drugs, which treatment algorithms? Pain. 2015;156 (Suppl 1):S104-114. doi: 10.1097/01.j.pain.0000460358.01998.15.
 4. Gilron I et al. Neuropathic pain: a practical guide for the clinician. CMAJ. 2006;175(3):265-275.
 5. De Melo Cardoso MG et al. Adhesion to neuropathic pain treatment. Rev Dor. Sao Paulo. 2016;17(Suppl 1):S107-S109.

NON-2022-0257

Показання до застосування

Лірика прегабалін інструкція

Показання до застосування

Логотип препарату Целебрекс®

Ознайомитися з c

Показання до застосування Тіоктацид® 600 HR

Зображення упаковки препарату Тіоктацид® 600 HR

Інструкція

Даний інформаційний портал призначений для спеціалістів в галузі охорони здоров'я (СОЗ). Якщо Ви є СОЗ та бажаєте отримати доступ до професійної спеціалізованої інформації, яка призначена виключно для СОЗ, Вам необхідно пройти процедуру реєстрації на цьому інформаційному порталі.

Якщо Ви не є СОЗ та/або не бажаєте реєструватися на цьому інформаційному порталі, але продовжуєте ним користуватися, власник інформаційного порталу не несе жодної відповідальності за наслідки, які можуть виникнути у зв'язку з використанням матеріалів, опублікованих на даному інформаційному порталі.

Інформація, що розміщується в загальнодоступній частині інформаційного порталу, має загальний та ознайомчий характер, та не може бути використана в якості медичних, практичних або комерційних рекомендацій, порад, настанов, пропозицій або промоції та не повинна використовуватися для самостійної діагностики та/або лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Якщо Вам потрібна консультація з конкретного питання щодо стану здоров’я, зверніться до СОЗ.
Продовжуючи користування загальнодоступною частиною інформаційного порталу, Ви підтверджуєте свій запит та надаєте згоду на отримання інформації про продукцію (включаючи інформацію про рецептурні лікарські засоби) за допомогою засобів дистанційного зв'язку, відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» (ч.ч. 1, 2 ст. 15).

Інформація про лікарські засоби, яка міститься у загальнодоступній частині інформаційного порталу не є рекламою.